Materiały publikowane na stronie centrumwalki.pl są chronione prawem autorskim.

Krav Maga

Krav Maga  - jest izraelskim systemem militarnej walki wręcz a także samoobrony dla osób cywilnych, opracowanym i używanym od 50 lat przez Siły Zbrojne Izraela, a także policję, straż graniczną i inne służby tego państwa - w tym również jednostki specjalne i antyterrorystyczne.
Prosty i maksymalnie skuteczny, opiera się na wzmacnianiu podstawowych odruchów obronnych człowieka. Szybki do nauczenia również dla osób które nigdy nie ćwiczyły żadnych form walki.

 

1. Czym charakteryzuje się Krav Maga?


Cechą podstawową jest bazowanie w treningu na podstawowych odruchach obronnych człowieka i takie ich wzmacnianie, aby zapewnić skuteczność w stresie nawet osobie zaskoczonej i mało wytrenowanej. Techniki są proste a metoda treningowa kształci zachowania odruchowe. Od pierwszych zajęć uczymy działań wobec grupy agresorów, pracując wg realistycznych scenariuszy. Zakłada się i szkoli do sytuacji "paniki i chaosu".

 

2. Czy konieczne jest doświadczenie z innych systemów walki?


Krav Maga można uczyć się w różnych programach. Inaczej pracujemy np w czasie 5-dniowego warsztatu dla biznesmenów, inaczej w treningu samoobrony pań lub...z żołnierzami jednostek specjalnych.
Krav Maga nie stoi w sprzeczności z żadnymi innymi systemami - tzn nabyte inne umiejętności najczęściej nie przeszkadzają w treningu KM (wyjątkiem są bardzo tradycyjne, zrytualizowane systemy wschodu - wtedy konieczna jest dłuższa praca).
Bywa, że umiejętności boksu, karate lub zapasów stanowią dobrą podstawę do dalszej pracy - szczególnie w tzw. grupach permanentnych. Nie jest jednak konieczne posiadanie wcześniejszych doświadczeń z innych systemów walki.
Wszystkich umiejętności uczymy od podstaw.

 

3. Czy Krav Maga jest skuteczna?


Od ponad 50-lat KM jest weryfikowana codziennie w sytuacjach militarnych lub policyjnych zagrożeń, jak również agresji wobec osób cywilnych. Sam twórca systemu Krav Maga Imi Lichtenfeld stoczył dziesiątki brutalnych walk przewodząc grupie samoobrony żydowskiej przeciw bojówkom faszystowskim a następnie biorąc udział w akcjach Hagany ( w tym również elitarnych jednostek Palmach), a później Izraelskich Sił Obrony.
Dzięki ciągłej pracy ekspertów Krav Maga w Izraelu i innych krajach (USA, Brazylia, Francja i in) oraz analizie skuteczności w realnych zagrożeniach technik i taktyk walki Krav Maga jest uznawana za najskuteczniejszy system samoobrony świata
(por. magazyn "Black Belt" z listopada ubiegłego roku).

 

4. Czym różni się Walka Wręcz KM od cywilnej Samoobrony KM?


Zasadniczy zrąb systemu oraz metody treningowe pozostają te same.
Różnice w doborze niektórych technik oraz metod treningu biorą się z różnych potrzeb żołnierza (np. likwidacja wartowników, porwania, walka na bagnety czy użycie innego wyposażenia wojskowego), policjanta (taktyka i techniki interwencji) czy osoby cywilnej (np. obrona kobiet przed gwałtem).

 


 

Zajęcia prowadzi :

Krzysztof Kozłowski

Instruktor Krav Maga

View the embedded image gallery online at:
http://centrumwalki.pl/krav_maga#sigFreeIdf46a6c72d4

 

  • Instruktor Krav Maga  - uprawnienia nadane przez United Krav Maga World Organisation - Tomasz Adamczyk
  • Instruktor Krav Maga VIP Protection (Ochrona VIP’a oraz osób trzecich) - uprawnienia nadane przez Krav Maga Global by Eyal Yanilov
  • Instruktor Tactical Knife Fighting Defense (Walka oraz obrona z użyciem noża) - uprawnienia nadane przez World Knife Fighting Organisation)
  • Instruktor Air Marshal (Ochrona Lotów Powietrznych) - Uprawnienia nadane przez International Institute of Tactical Training 
  • Instruktor samoobrony - uprawnienia nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki 
  • Instruktor Offensive Fighting Tactics - uprawnienia nadane przez United Krav Maga World Organisation
  • Uczestnik wielu szkoleń i wykładów, w kraju jak i poza jego granicami, dotyczących samoobrony, walki wręcz, strzelectwa bojowego oraz bezpieczeństwa osobistego i publicznego.
scroll back to top

Partnerzy

 

 

 

 

 

 

 

Odwiedziło Nas

Dzisiaj37
Wczoraj41
W tym tygodniu120
Wszystkie wizyty179119Powered by Centrum Walki.

Szybki Kontakt
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej
„ Centrum Walki – Warszawa "
ul. Ludna 9 , 00 – 413 Warszawa

Kontakt

Artur Chmielarz - Prezes
e- mail: biuro@centrumwalki.pl

Michał Pawlak - Dyrektor ds. administracyjnych
tel: 790 470 260

INFORMACJA O TRENINGACH tel: 790 470 260

Biuro/Recepcja Klubu
od poniedziałku do piątku w godz. 17.00 - 21.00

e- mail: biuro@centrumwalki.pl